TJ Žatec A - SK NH Veselí nad Moravou 17 : 15 /6 : 8/

15.10.2017

Veselí absolvovalo dvojkolo, kdy postupně zavítalo na půdu dalšího nováčka ligy Žatce a aktuálního leadera tabulky Plzně-Újezdu.

 

Utkání začalo netradičně – obě mužstva již netrpělivě čekala na rozhodčího, který měl desetiminutové zpoždění. Vstup do utkání se veselským hráčům povedl a brzy si vybudovali tříbrankové vedení. Domácí celek se na začátku utkání trápil především v koncovce, kdy měl problémy trefit bránu, případně překonat Tomáše Pejšu. Poté ale přišla slabší chvilka i na Veselí, a tak se domácí tým dostal zpátky do hry. Problémy měla hlavně veselská obrana, která se nedokázala vypořádat se zlepšenou útočnou hrou domácích, což vyústilo ve vyloučení obránce Jakuba Matušky před koncem prvního poločasu. I přesto Veselí vyhrálo první poločas 8:6.

Vstup do druhého poločasu se nepodařil, soupeř dokázal využít oslabení Veselí a brzy srovnat. Následovala vyrovnaná hra, kdy excelovaly útočné řady obou mužstev. Zlomovým momentem byla série ztracených míčů a neproměněný šestimetrový hod, což umožnilo domácím ujmout se poprvé vedení. Vzhledem k tomu, že veselské obraně se za celý poločas podařilo získat jen jeden balón, se Veselí nezmohlo na vyrovnání skóre. Zápas skončil za stavu 17:15.  

 

Sestava: Pejša, Divina

Václavík, Vaďura, Blažek, Matuška

Fišer/4/, Malovaný/8/, Fojtík/2/, Hanák, Provazník /1/