1. NH Brno - SK NH Veselí nad Moravou 13:18 /8:8/

14.10.2018

V uplynulém víkendu odehrálo Veselí brněnské dvojkolo, kterým uzavřelo podzimní sezonu. V sobotu Veselí zavítalo na půdu 1. NH Brno a v neděli ho čekalo mužstvo Ostopovic.

 

Začátek utkání Veselanům nevyšel. Obrana záhy inkasovala 6 rychlých branek a útočníci se nedokázali prosadit. Brzy tak Veselí čelilo čtyřbrankové ztrátě. Po time-outu změnila veselská obrana rozestavení, čímž narušila do té doby klidnou hru Brna. I v útočné řadě se výkon zlepšil, bohužel se ale stále trápili útočníci v koncovce. Poté, co relativně bez problému přehráli domácí obranu, dostali se do šancí, kde je navíc nikdo nebránil, a stačilo jen přesně zakončit. To se ale nedařilo a mnoho špatných střel pochytal brankař. I přes komplikace v koncovce se Veselí podařilo náskok zmenšit a první poločas dokonce srovnat na stav 8:8.

Ve druhém poločas se Veselí nepodařila první útočná akce, nicméně zlepšená hra obrany umožnila ziskem míčů Veselanům vytvořit si náskok, který domácí mužstvo zlomil a již do konce utkání nesebralo morální síly na zvrat v utkání. Zároveň se ve druhém poločase rozstřílel Petr Malovaný a Veselí dokráčelo k vítezství poměrem 13:18.

 

Sestava: Pejša, Soukup

Vaďura, Václavík, Bauer, Blažek

Malovaný/7/, Hanák/2/, Provazník/5/, Fišer /4/