Draken Brno - SK NH Veselí nad Moravou 15:15 /6:8/

12.05.2019

V uplynulém víkendu odehrálo Veselí brněnské dvojkolo. V sobotu Veselí zavítalo na půdu Drakenu Brno a v neděli se střetlo s mužstvem Moravské Slávie.

 

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, kdy se obě mužstva trápila v koncovce. I přes počáteční potíže se ale domácímu celku podařilo vybudovat si dvoubrankový náskok. Veselské obraně se povedlo vybojovat několik míčů a poté se střelecky začal prosazovat Petr Malovaný. V průběhu poločasu tak Veselí vývoj zápasu otočilo. Krátce před koncem poločasu se zranil Jakub Matuška, což jak se později v zápase ukázalo, byl pro něj konec v utkání. S touto nepříjemností se Veselí obstojně popralo a ve složení obranné řady Blažek, Vaďura a Bauer pokračovalo dále. Konec poločasu zakončoval Jan Fišer hodem po řádné hrací době. Přesnou střelou se míč od tyčky brankové konstrukce dostal až do brány. Poločas končil za stavu 6:8.

Ve druhém poločase Veselí záhy navýšilo svůj náskok na tři branky, pak bohužel následoval výpadek v zakončení. I když si Veselané vytvářeli slibné příležitosti, narazili na dobře chytajícího brankaře Drakenu. Postupně Veselí svůj náskok prohospodařilo a dostalo se do dvoubrankové ztráty. Naštěstí se Petr Malovaný opět rozstřílel a zavelel k obratu v utkání. Veselí si vybudovalo dokonce dvoubrankové vedení, které ale neudrželo a v poslední minutě utkání obdrželo vyrovnávací branku. Utkání skončilo za nerozhodného stavu 15:15.

 

Sestava: Pejša, Soukup

Vaďura, Matuška, Bauer, Blažek, Kuchařík

Malovaný/10/, Hanák/3/, Fišer /2/