Draken Brno - SK NH Veselí nad Moravou 15 : 16 /9 : 8/

02.10.2016

Víkendové Brněnské dvoukolo začínalo Veselí na hřišti Drakenu. Po výsledku z minulého týdne chtělo rozhodně předvést lepší výkon, i když na straně soupeře stála nelichotivá statistika předchozích utkání, kdy se Veselí dlouhodobě na hřišti domácích nedařilo.

Vstup do utkání se povedl. Obraně se dařilo sbírat míče a útoku šance proměňovat a poměrně záhy si vytvořilo 2-3 brankový náskok. Bohužel soupeř zlepšil svou hru a veselským útočníkům se přestávalo střelecky dařit, kdy trefovali brankaře a brankovou konstrukci. Vyrovnaný stav pokračoval do konce poločasu, který končil za stavu 9:8 pro domácí.

Druhý poločas se Veselí zcela nepodařil a brzy začalo prohrávat o 3 branky. Trápení v útočné hře pokračovalo a to zejména v zakončení. Naštěstí obraně se dařilo občas vybojovat důležité míče a tak nedovolila soupeři se výsledkově vzdálit. Zhruba v polovině druhého poločasu došlo ke změně obrazu hry. Zbytek utkání byl v režii Petra Malovaného, který pěknými góly z úhlu zajistil vyrovnání skóre. Za vyrovnaného stavu, cca 3 minuty do konce utkání, šlo Veselí do útoku a po odpískaném trestu si vzalo time-out.  Pauza měla pomoci družstvu se zkoncentrovat k dohrání utkání v útočné třetině a pokud by to příležitost dovolila, vstřelit vítězný gól. Dohrát utkání v útoku se Veselí podařilo, nicméně gól nevstřelilo. Podařilo se ovšem získat trestný hod po čase ve velikém úhlu, kde nikdo z účastněných ani nedoufal, že by šel proměnit. Ke střelbě se postavil Petr Malovaný, který dobrým naznačením těla a zatočeným klepákem, umístěným mezi obránce a brankaře, dokázal vstřelit vítězný gól a tak se stát hrdinou utkání.

 

Sestava:

Brankáři: Pejša Tomáš, Soukup Lukáš

Obránci: Václavík Tomáš, Vaďura Pavel, Kuchařík Michal, Matuška Jakub, Blažek Josef

Útočníci: Hanák Jan, Malovaný Petr /10/, Fišer Jan /3/, Menšík Robin/2/, Provazník Kamil/1/

Trenér družstva: Knebel Karel

Vedoucí družstva: Maxera Milan

 

Více fotek naleznete ve fotogalerii Zde.