Dva zápasy, jeden bod. Hráči Veselí stále čekají na první jarní výhru

18.05.2016

Národní házenkáři Veselí nad Moravou ve druhé lize dál čekají na první jarní výhru. Slovácký celek po venkovní porážce v Humpolci a domácí ztrátě s vedoucími Opatovicemi nad Labem naplno neuspěli ani v Brně, kde ve dvojzápase s Drakenem a Moravskou Slavií získali jediný bod a v tabulce se propadli na páté místo.

 

Národní házenkáři Veselí nad Moravou (v červených dresech) ve druhé lize dál čekají na první jarní výhru. Autor: SK NH Veselí nad Moravou

Vedení veselského klubu nebere nepovedený vstup do druhé poloviny sezony, tragicky neboť za nepřesvědčivými výsledky jsou především absence omluvenky zraněných a pracovně vytížených hráčů. „Je třeba ocenit bojovnost kluků, kteří v Brně nastoupili v minimálním počtu hráčů v poli," uvedl nový předseda SK NH Veselí nad Moravou Milan Maxera.

Slovácký celek odjel na další duely bez několika opor, kapitána Fojtíka i kouče Nejezchleby. Do sobotního utkání přesto lépe vstoupilo Veselí, které si v úvodní desetiminutovce vypracovalo těsný náskok. Poté ale hostující útok přestal proměňovat vyložené šance a Draken se dostal do dvoubrankového trháku. Ke konci prvního ovšem poločasu Veselí i díky výtečnému brankáři Soukupovi stáhlo vedení soupeře na 8:7.

I do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří ve 35. minutě srovnali na 8:8. Za nerozhodného stavu ovšem přišla pasáž hry, ve které Veselané neproměnili několik tutovek a navíc se jim nevedlo ani v obraně, takže Draken se dostal do čtyřbrankového vedení, které udržel až do konce utkání.

I když se hosté pokusili nepříznivý výsledek zvrátit, zkušeně hrající domácí už náskok nepustili. „Je škoda, klukům ale v závěru došly síly. Bohužel jsme nemohli střídat, takže se na výkonu i výsledku podepsala únava," řekl Maxera.

V neděli nastoupili Veselané na hřišti Moravské Slavie Brno. V obraně místo Tomáše Václavíka, kterého na hřiště nepustily pracovní povinnosti, nastoupil Michal Kuchařík z Chropyně.

Hosté od začátku utkání tahali za kratší konec. „V útoku se nám nedařila střelba, naopak soupeř dával poměrně laciné branky," uvedl Maxera. Veselí po úvodní části prohrávalo 9:13.

Ani po přestávce se ovšem hostům příliš nedařilo. Ztráta na soupeře dokonce narostla na šestigólový rozdíl. V polovině druhého poločasu se ovšem hosté nečekaně zvedli. Veselané zlepšili svůj výkon a začali soupeře dotahovat. „Obraně se dařilo získávat míče, navíc útok, který zjednodušil hru, proměňovat šance," pravil Maxera.

Zlepšený výkon Veselí a soupeřův strach o výsledek přineslo dvě minuty před koncem zápasu vyrovnání na konečných 18:18. Závěr utkání dohrávala Moravská Slavie v útoku, ale hosté díky výbornému zákroku Tomáše Pejši již neskórovali a veselští hráči si tak z nedělního utkání odváží vydřený vybojovaný bod. „Kluky musím pochválit především za přístup. I když se jim dlouho herně nedařilo, nakonec to zlomili a získali cennou remízu," dodal Maxera.

V Brně o víkendu neuspěli ani veselští starší žáci, kteří prohráli s Moravskou Slavií 6:23.

2. liga mužů v národní házené

Draken Brno – SK NH Veselí nad Moravou 16:12 (8:7)

SK NH Veselí nad Moravou: Tomáš Pejša, Lukáš Soukup – Jakub Matuška, Tomáš Václavík, Pavel Vaďura – Robin Menšík (5), Jan Fišer (5), Petr Malovaný (2). Trenér: Lubomír Bauer, vedoucí družstva: Milan Maxera.

KNH MS Brno – SK NH Veselí nad Moravou 18:18 (13:9)

SK NH Veselí nad Moravou: Tomáš Pejša, Lukáš Soukup – Jakub Matuška, Pavel Vaďura, Michal Kuchařík – Robin Menšík (3), Jan Hanák (4), Jan Fišer (4), Petr Malovaný (7). Trenér: Lubomír Bauer, vedoucí družstva: Milan Maxera.

Starší žáci:

KNH MS Brno – SK NH Veselí nad Moravou 23:6 (12:3)

SK NH Veselí nad Moravou: Dominik Skřivánek – Tomáš Vrána, Jakub Šlahůnek, Michal Nejezchleba, Vít Studnička, Viktor Čajka – Lukáš Pazdera (6), Ondřej Buček, Milan Staněk. Trenér: Petr Kozumplík, vedoucí družstva: Milan Maxera.

Autor: Libor Kopl