SK NH Veselí n/M - TJ S. Svinov 20 : 18 /10 : 10/

26.08.2018

Po krátké letní pauze se opět rozbíhá nový soutěžní ročník národní házené. V aktuální sezoně bude Veselí v druhé lize bojovat o vrchol soutěže, aby se v ideálním případě dostalo zpět do první ligy.

V prvním utkání Veselí hostilo celek Svinova. Utkání se hrálo za chladného a deštivého počasí, což v kontextu extrémně suchého a teplého leta bylo překvapivé.

Vstup do utkání se lépe podařil mužstvu hostí, zatímco veselští hráči se trápili v koncovce. Druhý vstřelený gól domácích přišel až kolem 10. minuty a snižoval ztrátu na 2:5. Po nevydařeném začátku utkání se Veselané konečně dostali do tempa a změnili rozestavení v obrané řadě. Fungující útočné i obranné řady znamenaly obrat v utkání. Veselí se nejprve podařilo srovnat skóre na stav 8:8 a dokonce sahali na vítězství v poločase, ale šťastně odražený míč umožnil soupeři srovnat na poločasový výsledek 10:10.  

Ve druhém poločase se Veselané chtěli ujmout vedení a zajistit si poklidný poločas. Plán jim ale nevyšel, jelikož opět přišla slabší chvilka v útočných řadách a nevyužité šance umožnili soupeři dostat se opět do vedení.  Výpadek naštěstí nebyl tak fatální jako v prvním poločase, a tak Veselí nedovolilo soupeři získat velký náskok a udržovalo téměř vyrovnané skóre.

Ve druhé polovině druhého poločasu se domácímu mužstvu konečně podařilo srovnat stav na 17:17 a následným útokem se ujmout vedení v zápase. Tuto pozici již do konce utkání neopustilo. Zápas skončil za stavu 20:18.

Sestava: Pejša,

Václavík, Vaďura, Matuška, Bauer

Fišer/6/, Malovaný/9/, Hanák/1/, Provazník/4

Více foto ZDE