SK NH Veselí nad Moravou - 1. NH Brno – 16:9 /8:5/

06.10.2019

V uplynulém sobotním utkání hostilo Veselí v domácím zápase celek Brna. Počasí házené vůbec nepřálo, jelikož se utkání odehrávalo za vytrvalého deště.

Vstup do utkání na těžkém povrchu znamenal pro oba celky hlavně boj s vodou, kdy mokrý míč ztěžoval zakončení. Lépe se s nepříznivými podmínkami popasovalo hostující mužstvo, kterému to navíc ulehčil nepříliš povedený výkon veselské obrany. Po třech obdržených gólech bylo Veselí nuceno zareagovat změnou v rozestavení. Tato změna zafungovala na 100 %, protože během dalších 20 minut Veselí obdrželo pouze dvě branky. Na tomto výkonu měl lví podíl dobře chytající brankář Tomáš Pejša. Celkově ale první poločas nabídl hlavně přehlídku spálených šancí na obou stranách. Poločas skončil za stavu 8:5.

Druhý poločas se od prvního příliš nelišil. Veselský útok se zpočátku poločasu trápil, což umožnilo hostujícímu celku dotáhnout se během prvních 7 minut na rozdíl jedné branky. Veselí desetiminutovou krizi přežilo a začalo si vytvářet náskok. Naopak mužstvu hostí odešla koncovka a do konce utkání vstřelilo pouze jedinou branku. Utkání tak skončilo za stavu 16:9.