SK NH Veselí nad Moravou – Sokol Opatovice nad Labem 16:19 (9:12)

02.05.2016

 

Sestava:

Brankáři: Soukup Lukáš, Pejša Tomáš

Obránci: Šimek Vojtěch, Václavík Tomáš, Vaďura Pavel, Matuška Jakub, Bauer Petr

Útočníci: Fojtík Pavel /6/, Fišer Jan /5/, Malovaný Petr /3/, Provazník Kamil /2/, Hanák Jan

Trenér: Nejezchleba Jiří  Vedoucí družstva: Bauer Lubomír

 

K prvnímu domácímu zápasu na nově zrekonstruovaném hřišti veselský celek uvítal dosud neporažené družstvo Opatovic nad Labem. Utkání předcházelo slavnostní otevření areálu Sokolovny a zápas se těšil nezvykle velké divácké kulise, která vytvořila patřičnou atmosféru.

Začátek utkání se více vydařil mužstvu hostí, které díky velmi rychlým přechodům přes střední pásmo rychle získalo výrazný náskok. Paradoxně po vyloučení veselského obránce, domácí mužstvo svoji hru zlepšilo a postupně začalo ztrátu smazávat. Což potvrdil po čase poměněný trestní hod v úhlu, kdy Petr Malovaný přesnou střelou do horního rohu branky snižoval na poločasový stav 9:12.

Druhý poločas začal v podobném duchu, jako skončil první a Veselí se pomalu, ale jistě přibližovalo k vyrovnání hry. Zlomovým bodem byl neproměněný šestimetrový hod, kdy Kamil Provazník trefil břevno a namísto, aby se skóre srovnalo, tak z následného protiútoku hosté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl a tuto výhodu si již dokázali udržet až do konce utkání.

Zápas se vyznačoval velkým nasazením obou mužstev, z čehož plynuly ostré střety hráčů a následné vylučování.

V utkání ukázalo, jak velkých kvalit soupeř z Opatovic dosahuje, zejména v útočné fázi. Nepodařený vstup do zápasu domácích, kteří celý zápas se snažili dohnat ztrátu, znamenal fakt, že si hosté z Veselí odváží vítězné body.

Více fotek zde