SK NH Veselí nad Moravou - TJ Pustějov – 13:14 /7:7/

01.10.2019

V uplynulém víkendu Veselí absolvovalo domácí dvojkolo proti celkům Pustějova a Oseku nad Bečvou.

V sobotním utkání Veselí vyzvalo staronový celek Pustějova, který se po několikaleté přestávce opět zapojil do druhé ligy. Vstup do utkání byl velice vyrovnaný. Oba celky předváděly velice dobré výkony v obranné hře, a tak se vstřelené branky objevovaly velice zřídka. Veselský útok se trápil především v koncovce, kdy mnoho střel skončilo na brankové konstrukci. Naštěstí pro Veselí se začal prosazovat Petr Malovaný, který jako jediný držel vyrovnaný krok se soupeřem. Poločas skončil za stavu 7:7 poté, co Veselí neproměnilo pokutový hod po konci hrací doby.

Vstup do druhého poločasu se domácím nevydařil a dovolili soupeři vzdálit se na rozdíl dvou branek. Veselí se snažilo ztrátu smazávat, nicméně nikdy se mu nepodařilo vyrovnaný stav udržet. Do toho se připojily i komplikace s vyloučením Tomáše Václavíka a později také Petra Bauera. V daný moment musel do obrany nastoupit útočník Kamil Provazník. I tento kritický moment Veselí zdárně přečkalo, nicméně již nezbývalo dost času na otočení vývoje utkání, a tak se alespoň pokoušelo o vyrovnání. Pár sekund před koncem utkání Veselí rozehrávalo trestný hod, kdy zakončení opět skončilo na tyči brankové konstrukce, takže se hostující celek po zásluze radoval z vítězství 13:14. Sobotní utkání nabídlo bojovný a vyrovnaný zápas, jaký domácí fanoušci již dlouho neviděli.

Sestava: Pejša, Soukup