SK NH Veselí nad Moravou - TJ S. Podlázky 18 : 13 /6 : 7/

17.09.2017

V uplynulém víkendovém dvojkole Veselí hostilo mužstva TJ S. Podlázek a TJ S. Opatovic nad Labem.

V sobotním utkání Veselí započalo vyrovnanou hrou s Podlázkami. Hostím se dařilo udržovat si jednobrankový náskok po celý poločas i přes to, že domácí útok měl několik možností srovnat skóre. V prvním poločase se na hřišti objevil i Josef Blažek, který na obraně podal více než dobrý výkon a nejen jeho zásluhou poločas končil za stavu 6:7.

Druhý poločas se Veselí snažilo srovnat stav utkání, ale bohužel se nepodařilo proměnit první útok, a tak soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Postupem času se především veselský útok zlepšoval a odměnou byla možnost ujmout se vedení za stavu 10:10, což se nepodařilo. Nicméně stejnou situaci za stavu 12:12 Veselané již využili. Následně se podařilo obraně získat důležitý míč a rázem se stav utkání otočil na 14:12. Tento zlomový moment hostující mužstvo neustálo a zbrklou útočnou hrou začalo ztrácet a zahazovat vytvořené šance. Naopak uvolněným veselským házenkářům s mohutnou podporou diváků se začalo dařit vše, na co sáhli. Svoji šanci nepustili a dokráčeli k prvnímu prvoligovému vítězství.

Sestava: Pejša, Soukup