SK NH Veselí nad Moravou – TJ S. Rokytnice 22 : 24 /11 : 12/

27.08.2017

V nedělním utkání se veselští házenkáři dočkali již tolik očekávaného startu první ligy národní házené. Na své půdě za parného letního dne uvítali celek Rokytnice, který je vzhledem ke složení letošní ligy nejbližším rivalem, a tím pádem utkání dostávalo parametry derby.

Začátek utkání byl z veselské strany lehce nervózní a vstup do utkání nebyl optimální. Naštěstí nervozita netrvala příliš dlouho a především zásluhou dobré hry útočné řady se Veselí podařilo vybudovat si náskok dvou branek, který si po vetší část prvního poločasu udržovalo. Ke konci poločasu soupeř zlepšil svoji hru, dokázal stáhnout ztrátu a stav utkání otočit na poločasový výsledek 11:12.

Do druhého poločasu výrazně promluvila bouřka, která změnila ráz hry. Útočné akce se zjednodušily, ale na kvalitě hry se počasí nepodepsalo. Ve druhém poločase se Veselí snažilo svou ztrátu dohnat, nicméně výbornou hru útočných řad nepodpořila obrana, která dostávala laciné góly. Nejblíže ke zvratu byla 28. minuta, kdy Rokytnice vedla pouze o jednu branku, ale ke zvratu nedošlo a konec utkání si již soupeř pohlídal.

 

S jistou nadsázkou by se dalo říct, že si veselské družstvo vybralo nováčkovskou daň v jinak vyrovnaném utkání.

 

Sestava:Pejša, Divina

Václavík, Vaďura, Matuška, Hudeček,

Fišer/4/,Malovaný/4/,Provazník, Fojtík/8/, Šafář /6/, Hanák

 

Vice foto zde.