SK NH Veselí nad Moravou - TJ Stará Ves n/O 20:19 /9:12/

30.04.2019

V neděli, v prvním jarním utkání na domácí půdě, hostilo Veselí celek Staré Vsi. Situace ve veselském
družstvu byla složitá, protože z již tak skromné soupisky měli kvůli zdravotním potížím vypadnout tři
hráči. Nakonec ale ze soupisky vypadl pouze Kamil Provazník, zbylí dva hráči (Petr Malovaný a Tomáš
Václavík) s velkým sebezapřením nastoupili alespoň na lavičku. Bohužel vývoj utkání zapříčinil, že oba
hráči museli zasáhnout i do zápasu.
Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Veselí se podařil vybudovat náskok 5:4 a mělo možnost i
svůj náskok navýšit. Bohužel nepřesnou střelbou nabídlo hostujícímu mužstvu možnost srovnat. Co
víc, hostující útočníci svým rychlým pohybem našli recept na veselskou obranu. Ta poté inkasovala
šest po sobě jdoucích branek a v kombinaci se slabší chvilkou v produktivitě se hostující celek ujal
tříbrankového náskoku. Poločas končil za stavu 9:12.
Do druhého poločasu lépe vlétlo Veselí a ztrátu snížilo na rozdíl jedné branky. Bohužel se dlouho
dobu Veselanům nedařilo utkání vyrovnat, a když už se naskytla šance, tak přišly chyby ve hře a
hostující celek utekl na rozdíl tří branek. Nejvíce to bylo vidět na situacích, kdy Veselí vybojovalo míč,
přesnou přihrávkou poslalo útočníka do trháku, ale bohužel selhala koncovka a následně Stará Ves
zvyšovala náskok. Osm minut před koncem utkání se Veselí opět vzchopilo a dokázalo vyrovnat stav
na 19:19. Vzápětí se dokonce ujalo vedení a svou šanci si již udrželo až do závěru utkání, kdy veselský
útok dohrával poslední minutu v útočné třetině.

Sestava: Pejša, Soukup