SK NH Veselí nad Moravou - TJ Stará Ves n/O - 22 : 19 /9 : 9/

16.10.2016

Sobotní porážka se Svinovem znamenala propad v tabulce na druhé místo, před Veselí se dostal poslední podzimní soupeř – Stará Ves. Poslední podzimní zápas měl tedy rozhodnout o čele tabulky a průběžném vedení druhé ligy.

Předpoklad atraktivně vyrovnaného utkání se naplnil a oba celky vedly vyrovnanou partii již od úvodu utkání. Dobrými zákroky mužstvo podržel Tomáš Pejša. Poklidný první poločas narušil jen Jakub Matuška, když za úder do obličeje dostal červenou kartu. Naštěstí veselský celek tento pětiminutový trest ustál a poločas končil za nerozhodného stavu 9:9.  

Druhý poločas se soupeři podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Zbytek poločasu se Veselané snažili stáhnout náskok, ale dlouho se jim to nedařilo. Zlomovým okamžikem bylo vyloučení útočníka Staré Vsi za špatné střídání. Brzy následoval druhý faul Jakuba Matušky, který byl opět ohodnocen červenou kartou a vyloučením na deset minut. Jelikož se jedná o třetí červenou kartu, tak do následujících tří utkání nezasáhne. Toto oslabení obou mužstev dokázalo lépe využít Veselí, kterému se podařilo srovnat stav utkání. Poté nastoupil do branky Lukáš Soukup, který důležitými zákroky dopomohl k obratu v utkání, které již Veselané udrželi a dovedli zápas do vítězného konce. Zápas skončil 22:19. Tímto důležitým vítězstvím si Veselí zajistilo vedení v tabulce o jeden bod před Starou Vsí a odčinilo porážku ze soboty.  

Veselští hráči si zaslouží pochvalu za předvedené výkony v podzimní části a doufejme, že ve stejném duchu budou pokračovat i na jaře.

 

Sestava:

Brankáři: Pejša Tomáš, Soukup Lukáš

Obránci: Václavík Tomáš, Vaďura Pavel, Kuchařík Michal, Matuška Jakub

Útočníci: Hanák Jan, Malovaný Petr /12/, Fišer Jan /4/, Provazník Kamil /6/, Menšík Robin

Trenér: Knebel Karel

Asistent: Kozumplík Petr

Vedoucí družstva: Maxera Milan