SSJ Vítkovice - SK NH Veselí nad Moravou 13 : 6 /7 : 2/

04.09.2017

V nedělním utkání se veselští házenkáři vypravili na půdu druhého moravského soupeře - do Vítkovic. Zde ale počasí házené nepřálo, jelikož celý zápas pršelo a bylo velmi chladno.

Začátek utkání zahájil lépe domácí celek, který se brzy ujal vedení. Veselanům se podařilo první brankou snížit stav na 2:1, ale to byl na dlouhou dobu jediný útočný úspěch. Útočné řady Veselí se po celý zápas trápily. Nefungovala hra, a pokud se již nějaká šance naskytla, nebyla proměněna a častokrát končila na brankové konstrukci. Obraně Veselí se sice dařilo vyvážet mnoho balónů, na čemž měl velký podíl dobře chytající brankář Pejša. V jiných zápasech by výkon obrany byl hodnocen jako dobrý, ale v daném kontextu byl degradovaný na podprůměrný, a proto byl poločasový výsledek 7:2.

Ve druhém poločasu se obrázek hry nezměnil, jen domácí celek si mohl dovolit zvolnit, což vedlo k prosazení i veselských útočníků. Na celkový vývoj hry to ale nemělo žádný vliv. Veselí prohrálo i druhý ligový zápas s konečným výsledkem 13:6.

Sestava: Pejša

Václavík, Vaďura, Matuška, Hudeček,

Fišer/2/, Malovaný/1/, Provazník/1/, Fojtík/1/, Šafář /1/, Hanák