TJ DIOSS NÝŘANY - SK NH Veselí nad Moravou 22 : 23 /9 : 10/

02.10.2017

V nedělním utkání, doprovázeném nepříznivým počasím, se Veselí střetlo s celkem z Nýřan – aktuálním vicemistrem první ligy. Veselští házenkáři stáli před nelehkým úkolem, a to napravit včerejší porážku a získat důležité body k udržení bodového kontaktu s ostatními týmy v tabulce.

 

Počátek utkání se Veselí vydařil, když se rychle ujalo vedení 1:4. Na to domácí celek reagoval nezvykle, a to střelami do obličeje veselského brankáře - jednou z trestného hodu a podruhé po úniku z volné ruky. Doposud výborně chytající brankař Lukáš Soukup tak musel nuceně opustit hřiště.

Naštěstí střídající brankář Tomáš Pejša dokázal navázat na úspěšné výkony svého předchůdce a za podpory kvalitního útoku dokázalo Veselí v poločase zvítězit 9:10.

 

Ve druhém poločase se veselskému týmu podařilo zlomit „prokletí“ počátků druhých poločasů a dokázalo získat náskok čtyř branek. Domácí celek zjednodušil svoji útočnou hru a začal se více prosazovat v individuálních akcích, což vedlo k pravidelnému proměňování šancí. Bohužel v tento moment nastal u veselského útoku útlum, což podtrhly dva neproměněné šestimetrové hody, a domácí tým tak dokázal srovnat na stav 20:20. Naštěstí Veselí nedovolilo domácím ujmout se vedení. Zhruba 30 sekund před koncem utkání srovnaly Nýřany na stav 22:22 a Veselí se rychle snažilo rozehrát a přejít do útočné třetiny. V ten okamžik domácí útočník nepochopitelně zfauloval Pavla Fojtíka ještě ve střední třetině, za což dostal červenou kartu a měl následovat šestimetrový hod, který ale rozhodčí nepískl. Namísto toho se jen rozehrával trestný hod a Veselí se dostalo do útočné třetiny 15 sekund před koncem utkání. 7 sekund před koncem utkání rozhodčí začal pískat konec utkání, ale v ten samý moment obránce zfauloval veselského útočníka Jana Fišera a následoval trestný hod vzdálený deset metrů od branky. Tohoto trestu po čase se ujal veselský kapitán Jan Fišer, který musel překonat dva obránce na brankovišti a brankáře s obráncem v brance, aby mohl skórovat. Nemožné se stalo skutečným a kapitánovi Veselí se podařilo vstřelit rozhodující gól, čímž nejenže Veselí zajistil vítězství a dva body, ale zároveň si tak na své narozeniny nadělil pěkný dárek.

 

Sestava: Pejša, Soukup

Václavík, Vaďura, Kuchařík, Blažek, Matuška

Fišer/12/, Malovaný/4/, Fojtík/7/, Hanák, Provazník