TJ Přeštice - SK NH Veselí nad Moravou 28 : 20 /19 : 10/

02.10.2017

Veselí absolvovalo plzeňské dvojkolo, kdy postupně zavítalo na půdu úřadujících mistrů Přeštic a následně se utkalo s aktuálními vícemistry TJ DIOSS Nýřany.

 

Počátek utkání v Přešticích se nesl ve vysokém tempu, zejména domácího útoku, který nejen díky své rychlosti lehce přehrával obranu Veselí. Té nepomohlo ani střídání na postech obrany nebo brankaře. Útočné řady pravidelně proměňovaly své šance, což vedlo v 8. minutě ke stavu utkání 8:6 pro domácí. Bohužel následně se útoku Veselí nepodařilo proměnit pár útočných akcí, zatímco přeštický útok byl nekompromisní a hlavně bezchybný. Přeštice si brzy si vytvořily náskok, který postupně navyšovaly až na poločasový výsledek 19:10. Za zmínku stojí i fakt, že 90 % gólů Přeštic padlo po odrazu od brankové konstrukce, to znamená, že střely již nemohly být přesnější.

 

Ve druhém poločasu domácí celek lehce polevil, např. změnou v útoku. Veselí se podařilo oklepat z prvního poločasu a snažilo se s nepříznivým stavem něco udělat. Trpělivou hrou se mu dařilo postupně náskok ukrajovat a dokonce snížit skóre na rozdíl čtyř branek, na to ale domácí celek reagoval navrácením původní sestavy, která zajistila klidné dokončení zápasu.  Zde se naplno ukázal kvalitativní rozdíl obou celků.

 

Sestava: Pejša, Soukup

Václavík, Vaďura, Borecký, Blažek, Kuchařík, Matuška

Fišer/5/, Malovaný/6/, Fojtík/5/, Hanák/2/, Provazník /2/