TJ S. Podlázky - SK NH Veselí nad Moravou 19 : 16 /7 : 7/

23.04.2018

Veselí absolvovalo dvojkolo, kdy postupně zavítalo na půdu TJ Sokola Podlázek a TJ Sokola Opatovic.

Sobotní utkání započalo překvapivě zhurta, kdy v prvních 10 minutách rozhodčí udělil hned čtyři červené karty (po dvou na každou stranu). Tato karetní variace nevedla ke zklidnění emocí na hřišti, ba pávě naopak. Domácí celek po celý poločas udržoval jednobrankový náskok. Konec poločasu, který byl nastavován bezmála o 5 minut, Veselané zahráli dobře a vybojovali si trest po čase, který proměnil kapitán Jan Fišer. Poločas tak končil za vyrovnaného stavu 7:7.

Druhý poločas mělo Veselí možnost ujmout se vedení, bohužel tuto šanci nevyužilo a nepřesnou střelbou darovalo míč soupeři. Domácímu celku se podařilo vstřelit branku a dostat se do vedení. I když se Veselí snažilo skóre srovnat, nebylo mu přáno. Největší smůlu mělo především v obraně, kde se opakovaly pasáže, kdy dokázalo zabránit třem střelám v řadě, ale pokaždé se míč odrazil k rukám soupeře, který na počtvrté skóroval. Ke konci utkání se Veselané pokusili zariskovat a obrana začala hrát bez faulů, což znamenalo snadnější práci pro domácí celek v útoku, ale i možnost pokazit střelbu a ztratit tím míč. Tento risk nevyše, a proto se rozdíl branek na konci utkání navýšil na konečných 19:16.

Sestava: Pejša, Soukup