TJ Sokol Nezvěstice - SK NH Veselí nad Moravou 19 : 19 /10 : 8/

15.04.2018

Utkání začalo netradičně – obě mužstva již netrpělivě čekala na rozhodčího, který měl desetiminutové zpoždění. Na stejného rozhodčího Veselí čekalo již na podzim v utkání s Žatcem. (Náhoda?)

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu a oběma celkům se dařilo pravidelně prosazovat. Až závěrem poločasu domácí odskočili do vedení, což korunoval podstřel domácích, který měl takovou razanci a umístění, že brankař neměl ani teoretickou šanci nějakým způsobem zareagovat. Poločas tedy končil za stavu 10:8 pro domácí.

Druhý poločas Veselí zlepšilo svoji hru a zejména se začal výrazně prosazovat i Martin Šafář, který se rázem stal tahounem týmu. Celkově druhý poločas nabídnul házenkářské žně pro fanoušky, kteří si mohli vychutnat vyrovnanou hru a hlavně nádherné góly na obou stranách, viz vyrovnávací gól Martina, který z otočky vymetl horní roh brány. Vyrovnaný stav byl až do konce utkání, kdy za stavu 19:18 a minutu do konce šlo Veselí do útoku. Bohužel do teď výborně hrající Šafář se dopustil špatné nahrávky. Po té následoval oddechový čas, kdy do konce utkání zbývalo jen 20 sekund. Veselí se radilo, jak by mohlo využít teoretickou šanci na získání míče, ale pravděpodobnost nenasvědčovala tomu, že by bylo možné získat balón a navíc ještě vstřelit branku. Jenomže realita byla zcela jiná. Rozehrávající brankař se dopustil hrubé až školácké chyby při rozehrání míče. To znamenalo, že Veselí rozehrávalo volný hod v útočné třetině. Rozehrávku obdržel Petr Malovaný, který se s ničím nemaloval, vyklonil se a vstřelil vyrovnávací gól.

 

Sestava: Pejša, Soukup

Václavík, Vaďura, Borecký, Matuška, Hudeček

Fišer/4/, Malovaný/6/, Fojtík, Hanák, Provazník /2/, Šafář/7/